Будинок для літніх людей та інвалідів

   Догляд за людьми похилого віку у Львові

 

+38073 355 03 03- цілодобово

 

Чим зайняти літню людину з деменцією?

З розвитком хвороби, хворі з деменцією стають апатичними, байдужими, замикаються у собі нічого не хочуть робити. Це ще більше посилює психічні та фізичні порушення, а також сприяє якнайшвидшому прогресуванню захворювання. Тому важливо, щоб люди похилого віку мали посильні, приємні і доступні для себе заняття. Вони не лише пригальмують розвиток психічних порушень, а й покращать настрій.

Як вибрати заняття?

При доборі дозвілля для хворих на деменцію відштовхуються від наступних обставин:
- Стадія захворювання — спочатку спектр можливих активностей значно ширший, ніж термінальних стадіях.
- Біографічні дані — чим любила займатися людина до хвороби, ким працювала, які були хобі.
- Режим дня та поточні звички хворого.
- Заняття для початкової та середньої стадії
- Виконання повсякденних домашніх справ. Згадайте, яку роботу людина охочіше робила до хвороби, наприклад, більше любила прибирати чи готувати. Потрібно намагатися залучати хворого на цю діяльність і виконувати її разом із. При цьому важливим є не результат, а сам процес зайнятості.

Робота в саду чи городі. Багато людей похилого віку люблять копатися в землі і вирощувати рослини. У крайніх випадках їх можна розводити вдома на балконі чи підвіконні. При цьому краще вибирати рослини, що не вимагають складного догляду та мають яскраві квіти або забарвлення листя. Також підійдуть запашні рослини. Доглядаючи їх, людина відчуватиме сильний запах, що стимулює сенсорну активність.

Прогулянки. Якщо дозволяє погода, бажано гуляти на свіжому повітрі, а найкраще у мальовничих місцях, наприклад, парках. Під час променаду можна попросити хворого виконувати дії, що стимулюють органи почуттів, наприклад шукати рослини певних видів, милуватися квітами та кущами, рахувати собак та називати їх породи.

Перегляд телевізора. На середній стадії деменції хворим вже складно стежити за розмовами у телешоу чи фільмах, тому таке дозвілля може їх злити. Але їм можуть сподобатися перегляди улюблених фільмів, передач про дику природу, де немає особливого сюжету. Також охоче такі люди дивляться на концерти.

 

Прослуховування музики та співи. Музика позитивно впливає на настрій. Заспокоює під час нападу агресії або бадьорить при апатії чи сонливості. Особливо подобаються улюблені пісні із молодості. Їх, до речі, можна співати разом із хворим. Музику можна слухати у колонках або навушниках.

Творчі заняття. Це може бути малювання або розфарбовування картинок, в'язання, ліплення, гончарна справа, шиття, виконання різних виробів.
Соціальна активність. Важливо зберігати контакт хворого з близькими людьми, поки це можливо. Соціальна ізоляція дуже погано позначається на психічному стані та інтелекті всіх людей, і хворі на деменцію в цьому числі.

Фізична активність. Це може бути елементарні прогулянки, лікувальна фізкультура, дихальна гімнастика. Багатьом людям подобається танцювати.

Заняття для найпоширеніших стадій

На поширених стадіях змінюються канали комунікації із хворими. Погіршується словесний контакт. Сенс слів, які ви щойно сказали, відразу забувається. А ось інформація, отримана за допомогою органів чуття, зберігається довше. Тому необхідно використати їх активніше. Хворим можна запропонувати такі заняття:
- Нескладна робота по дому. Наприклад, сортування та складання речей. Це з одного боку інтелектуальне заняття, з другого — абсолютно безпечне і задіяє тактильні рецептори з допомогою контакту з тканиною. Багато хворих люблять перебирати ганчірочки, особливо яскраві, шукати пару шкарпеток, складати речі в шафу. Якщо при пранні додати кондиціонер із сильним запахом, це стимулюватиме нюх.
- Догляд за кімнатними рослинами - полив, протирання листя.
- Сортування дрібних предметів – гудзиків, бобових.
- Миття овочів.
- Плетіння стрічок.
- Перегляд фотоальбомів та складання колажів.
- Прослуховування улюбленої музики.
- Ігри з м'якими іграшками та ляльками.
- Розгляд яскравих картинок і книжок.
- Також можна задіяти нюх. Приємні запахи стимулюють роботу мозку. Це може бути запах свіжої випічки, запашних рослин, пряних трав, улюблених парфумів.
На всіх стадіях важливо зберігати тактильний контакт із хворим. Прості легкі дотики та погладжування по руках та волоссі піднімають настрій, створюють відчуття затишку та захищеності.

дом престарелых во Львове - работаем круглосуточно!

 

 

 

Ми робимо перебування у будинку престарілих,  дорогої для вас людини комфортним як фізично, так і психологічно!

 

Разработка сайта Wediz.com

 

➦ пансіонат для людей похилого віку Львів
➦ будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів
➦ будинок престарілих львів ціни
➦ перелік документів для влаштування в будинок-інтернат
➦ типове положення про будинок-інтернат для громадян похилого віку